Bir Önceki Sayfaya Geri Dön 

Kargo Hakkında 

 

 

Fırsat7.com'dan yapacağınız alışverişlerde siparişleriniz olabildiğince hızlı bir şekilde paketlenerek anlaşmalı kargo şirketimiz Aras Kargo ile gönderilmektedir. Bir siparişin kargo şirketine teslim süresi maksimum 7 iş günüdür. Fakat bu durum tüm siparişler veya ürünler için geçerli değildir. Muhtemelen siparişleriniz size çok daha kısa bir süre içerisinde gönderilecektir. Bazı ürünlerin bizim stoklarımızda tükenmiş ve bir tedarikçiden temin edilerek size gönderilebilmektedir. Dolayısı ile bu tip ürünlerin temin edilerek size ulaştırılması 7 iş gününü bulabilmektedir. Bu nedenle siparişlerin kargo şirketine teslim edilmesi konusunda maksimum 7 iş günü gibi bir süre ön görülmüştür. Siparişlerinizi oluşturuken siparişlerinizin Fırsat7.com tarafından kargo şirketine teslim edilme süresinin 7 iş günü olduğunu lütfen göz önünde bulundurunuz. Fırsat7.com depoları İstanbul Esenler'de bulunmaktadır. Paketiniz kargo şirketine teslim edildikten sonra bulunduğunuz şehre ve bölgeye göre kargo şirketinin paketinizi size ulaştırma süresi şehir merkezleri için 1 - 3 iş gününü bulabilmektedir. Kırsal kesimlerde ise bu süre çok daha uzun olabilir ve sadece kargo şirketinin belirlediği günlerde günlerde o bölgeye teslimat yapılması durumu söz konusu olabilir. Kargonuzun durumunu sisteme gireceğimiz kargo takip numarası sayesinde kargo şirketinin kargo takip bölümü üzerinden yapabilir ve paketinizin durumunu adım adım takip edebilirsiniz. 

 

Size ulaşan paketi lütfen kargo görevlisinin yanında açınız ve kontrol ediniz. Paket içerisindeki ürünün veya ürünlerin taşımadan kaynaklı bir hasara uğrayıp uğramadığını ve ürünlerin tam olup olmadığını kontrol ediniz. Taşıma nedeni ile oluşmuş bir hasar (kırık, çatlak, ezik, çizik vb. vd.) tespit ederseniz hemen o an kargo görevlisine durumu bildiriniz ve mutlaka ürünün kargo taşıması nedeni ile hasarlı olarak size ulaştırıldığına dair tutanak tutturunuz.

 

Sonrasında durumu Destek Hattımıza bildiriniz. Destek hattımız ürün hakkında iade veya değişim işlemini başlatabilmek amacı ile sizden mutlaka bu tutanağı isteyeceklerdir. Kargo tutanağının iletilmemesi halinde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır bu nedenle hasarlı ürünler hakkında mutlaka paketi teslim alırken kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir, aksi takdirde ürünlerin kargodan size hasarlı ulaştırılması nedeniyle ürünlerde bir iade veya değişim durumu söz konusu olmayacaktır.